Zpět
14. KVĚTNA 2014

Kulatý stůl středního stavu v Jihlavě.

V Jihlavě se dne 14. května se konal Kulatý stůl Středního stavu. V malebných prostorech restaurace Atrium se sešlo přes dvě desítky převážně středních podnikatelů z Kraje Vysočina. V úvodu předseda Středního podnikatelského stavu Zdeněk Somr informoval o současném postavení středního stavu v České republice ve světle aktuálního celospolečenského vývoje.

Hlavní ekonom UniCredit Bank a finanční analytik Pavel Sobíšek dále představil středním podnikatelům aktuální údaje o vývoji ekonomické situace s odrazem měnových intervencí České národní banky. Náměstek hejtmana kraje Vysočina Vladimír Novotný informoval o aktivitách kraje směrem k podnikatelům. Podnikatelé se jeho prostřednictvím dozvěděli, co mohou očekávat v rámci rozvoje svého kraje.

Podstatná část diskuze s podnikateli se týkala nedostatku kvalifikovaných pracovních sil. Střední podnikatelé z Vysočiny se shodli na nutnosti řešení problému spolupráce podnikatelské sféry s nejenom učňovským školstvím. Účastníci Kulatého stolu se dále shodli na tom, že jim vadí nadměrná byrokracie, která dle jejich slov podstatně svazuje podnikatelské prostředí v České republice.

Předseda Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR Zdeněk Somr dále informoval podnikatele o tom, jak se netát obětí zhoršující se platební kázně. Dále byly podnikatelům představeny možnosti využití rozhodčí doložky v obchodním styku s ostatními subjekty.

imgimgimgimgimg