Střední
podnikatelský
stav

Co je dobré pro nás, je dobré i pro tuto zem.

Výsledky ankety

Jaký je podle Vás prozatím dopad měnových intervencí České národní banky na Vaši společnost? (odpovědi půl rok po intervencích)

  Naše aktivity

  Lobby

  Pod heslem „Co je dobré pro nás, je dobré i pro tuto zemi“ se snažíme přispět k rozvoji, prosperitě a stabilitě středního podnikání v České republice. K tomu směřují všechny naše aktivity.

  Více

  Lobby

  Významnou měrou se podílíme na podpoře podnikatelského prostředí v České republice. LOBBY STŘEDNÍHO STAVU je projekt na podporu a rozvoj středního podnikatelského stavu. Střední firmy jsou oproti velkým nadnárodním korporacím moc malé, aby si přímo vyjednávaly individuální podmínky s vládou této země, a zároveň jsou velké na to, aby požívaly stejných výhod a podpory jako živnostníci. Proto je naší snahou tyto subjekty propojovat, jejich problémy, požadavky a zájmy prosazovat a hájit před politickou reprezentací a státními orgány.

  Již tradiční aktivitou pořádanou v rámci LOBBY středního stavu jsou KULATÉ STOLY STŘEDNÍHO STAVU, které si v uplynulých letech získali mezi středními podnikateli velkou oblibu. Kulaté stoly jsou pořádány v jednotlivých regionech ČR a slouží jako platforma, na které mají podnikatelé jedinečnou možnost diskutovat a prosazovat společné zájmy týkající aktuálních témat a potřeb středního stavu. Pozvání na Kulaté stoly středního stavu tradičně přijímají odborníci z finančního sektoru, ekonomičtí a finanční analytici, představitelé Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR a za státní správu se jich zúčastňují hejtmani stejně jako představitelé důležitých institucí z jednotlivých krajů.

  Pro podporu těchto aktivit vydáváme časopis „ÚSPĚŠNÁ FIRMA“. Časopis „o středních podnikatelích a pro ně“, který přináší čtenářům z řad odborné veřejnosti aktuální informace, články a rozhovory z prostředí úspěšných podnikatelů.

  Exportér roku

  Letos vyhlašujeme 20. ročník soutěže Exportér roku. Ano, tato tradiční soutěž má letos významné jubileum. Již od roku 1994 každoročně oceňujeme nejlepší české exportéry v různých kategoriích.

  Více

  Vzdělávání

  Velmi nás trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků a neuspokojivý stav praktického vzdělávání v ČR. Proto pod heslem „Praxe do firem“ nyní pracujeme na „Kvalifikačním modelu vzdělávání.

  Více

  Vzdělávání

  Na základních principech Kvalifikačního modelu vzdělávání jsme se shodli s dalšími partnery, jako je Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Sdružení automobilového průmyslu. Nyní jednotlivé kroky vyjednáváme s ministerstvy a politickou reprezentací. Informace k tomuto modelu najdete zde.

  Dotýká se Vás bezprostředně jeden z těchto problémů? Pomozte nám to změnit! Posílejte nám Vaše připomínky a náměty stejně jako pozitivní příklady a zkušenosti k těmto tématům.

  Akce

  Připravujeme

  Akce

  Archiv

  PODZIM 2014

  Exportér roku 2016
  číst více »

  10. ČERVNA 2015

  Kulatý stůl středního stavu a Vzdělávací fórum 2015 České Budějovice
  číst více »

  zobrazit další »

  Úspěšná firma

  Nikdo není tak úspěšný, aby nemohl být úspěšnější

  Časopis Středního podnikatelského stavu vycházející v elektronické podobně a v tištěné verzi.

  Kontakt

  Rndr. Zdeněk Somr Předseda Středního podnikatelského stavu

  email: info@strednistav.cz

  Střední podnikatelský stav Freyova 82/27,
  190 00 Praha 9 - Vysočany
  tel: 734 510 844
  email: stepanova@strednistav.cz
  IČO: 70907901
  DIČ: CZ 70907901